بایدن تصمیم ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه را لغو کرد

به گزارش وبلاگ شخصی اسماعیل، دولت آمریکا در نامه ای به شورای امنیت اعلام نمود که واشنگتن تصمیم دولت قبلی آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه و احیای همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران را لغو نموده است.

بایدن تصمیم ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه را لغو کرد

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ریچارد میلز نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل روز پنجشنبه در نامه ای به شورای امنیت گفت که واشنگتن ادعای دولت ترامپ در سپتامبر 2020 درباره احیا و بازگشت همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

ریچارد میلز با ارسال نامه ای به 15 عضو شورای امنیت گفت که دولت بایدن تصمیم دولت قبلی آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه در توافق هسته ای ایران و بازگشت اتوماتیک تحریم های جمهوری اسلامی را لغو نموده است.

دولت قبلی آمریکا به ریاست دونالد ترامپ تابستان گذشته پس از شکست در شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران، از مکانیزم ماشه استفاده کرد بر مبنای آن از سازمان ملل درخواست کرد تا همه تحریم های خود علیه ایران را تمدید کند.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آلمان روز پنج شنبه در پیامی توئیتری از برگزاری نشست سه جانبه وزرای خارجه کشور های اروپایی عضو برجام اطلاع داد و گفت که تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) از ایران می خواهند که برجام را تضعیف نکند.

وزارت امور خارجه آلمان در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره نشست وزرای خارجه کشور های اروپایی عضو برجام نوشت: امروز هایکو ماس [وزیر خارجه آلمان]، ژان ایو لودریان [وزیر خارجه آلمان]و دومینیک راب [وزیر خارجه آلمان]در یک نشست سرشار از اعتماد، از آمادگی دولت جدید آمریکا برای تبادل نظر درباره ایران استقبال کردند.

منبع: فرارو

به "بایدن تصمیم ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن تصمیم ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید