اخبار سیاسی

هشدار محسن هاشمی نسبت به تعداد بالای فوتی های کرونا در تهران

خبرنگاران : رییس شورای شهر تهران با تاکید بر شرایط حاد کرونایی در شهر تهران از نزدیک شدن تعداد فوتی های این شهر به حدود 100 نفر اطلاع داد.

15 اردیبهشت 1400

آمریکا حضور نظامی خود در آلمان را تقویت می نماید

وزیر دفاع آمریکا در سفر به آلمان و ملاقات با همتای آلمانی خود از تصمیمات واشنگتن برای افزایش نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در خاک آلمان اطلاع داد.

14 اردیبهشت 1400

هشدار درباره بروز ابرتورم در اقتصاد ایران؛ حجم گسترده ای از فعالیت ها به سمت دلالی در حال حرکت است

تهران (پانا) - کارشناس امور بانکی می گوید تمرکز بیش از حد بر روی موضوعات سیاسی به جای مد نظر قرار دادن مصالح ملی موجب شده است تا موضوعات به صورت اقتصادی دیده نشود و در این شرایط نگاه به مرجع تخصصی مانند بانک مرکزی نیز با موضوعات سیاسی صورت می گیرد.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران ایجاد نشاط در جامعه موجب افزایش مشارکت انتخاباتی می گردد

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ایجاد نشاط و امید در جامعه زمینه مشارکت حداکثری مردم را برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم می نماید.

2 اردیبهشت 1400

متولدین 1400، یک میلیون تومان سهام بورس می گیرند

تهران (پانا) - نمایندگان به دولت تکلیف کردند 1 میلیون تومان را صرفاً برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزندان متولد 1400 اختصاص دهد.

27 فروردین 1400

عربستان، آخرین شرایط زندانیان در سایه تلاش بن سلمان برای جلب توجه بایدن

با وجود تلاش های عربستان برای اصلاحات نمادین و جلب رضایت دولت جدید آمریکا، گزارش ها حاکی از ادامه سرکوب و شکنجه علیه زندانیان آزادی بیان در این کشور است.

7 فروردین 1400

هشدار دیپلمات روس درباره استفاده ابرازی غربی ها از سازمان منع سلاح های شیمیایی

معاون کننده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: آمریکا و متحدان اروپایی آن می خواهند از سازمان منع سلاح های شیمیایی، بعنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف ژئوپلیتیکی خود، بویژه در رابطه با سوریه، استفاده کنند.

5 فروردین 1400

تیک آبی پیام رسان های داخلی برای وزیر ارتباطات چقدر ارزش دارد

به گزارش خبرنگاران، با وجودی که پیام رسان خارجی تلگرام از سال 96 و به دستور قضائی فیلتر شده و مسدود است، کانال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از 2 روز گذشته در پیام رسان خارجی تلگرام، تیک آبی گرفته است.

1 فروردین 1400

بایدن تصمیم ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه را لغو کرد

دولت آمریکا در نامه ای به شورای امنیت اعلام نمود که واشنگتن تصمیم دولت قبلی آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه و احیای همه تحریم های سازمان ملل علیه ایران را لغو نموده است.

29 اسفند 1399

وزیر خارجه عراق: به نیابت از جهان با داعش جنگیدیم

وزیر خارجه عراق تأکید کرد، پیروزی این کشور بر داعش پیروزی برای تمام جهان بود.

25 اسفند 1399

صدور پروانه فعالیت جمعیت اصلاح اسلامی استان تهران

دبیرکل کمیسیون ماده 10 احزاب تاکید کرد در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد جبهه های حزبی که دارای عنوان مشابه هستند تا رفع ابهام با عنوان مورد تقاضا فعالیت نداشته باشند.

24 اسفند 1399

تاکید کنگره آمریکا بر تاخیر در خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان

کنگره آمریکا در گزارشی از جو بایدن رئیس جمهور این کشور خواسته تا فرایند خروج نظامیان آمریکایی را از افغانستان به تاخیر اندازد.

14 اسفند 1399

وزیر خزانه داری پیشنهادی بایدن موردتایید سنا قرارگرفت

به گزارش خبرنگاران، مجلس سنای آمریکا صلاحیت گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا برای تصدی پست وزارت خزانه داری این کشور را تأیید کرد.

10 اسفند 1399

چالش های دانشگاه های ایرانی برای همکاری های بین المللی

پژوهشگران مدیریت و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی با انجام مطالعه ای موانعی که در راستا همکاری های علمی بین المللی دانشگاه ها وجود دارد را مورد بررسی قرار دادند.

1 اسفند 1399

روزنامه گلوبال تایمز: آمریکا با یک فروپاشی داخلی روبرو است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، در پی شورش و بلوای حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مقابل کنگره آمریکا در روز چهارشنبه و یورش ناگهانی آنها به داخل ساختمان و چپاول اموال عمومی، رسانه های رسمی چین به آنالیز زوایای این رویداد بی سابقه پرداختند.

25 بهمن 1399

کارشناسان اوپک پلاس با افزایش تولید نفت مخالف اند

سه منبع اعلام کردند که بیشتر کارشناسان اوپک پلاس با افزایش تولید نفت این ائتلاف در ماه فوریه مخالف اند.

22 بهمن 1399

تعرض به محوطه تاریخی جوبجی و پر کردن ترانشه های باستانی

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، تعرض به محوطه تاریخی جوبجی و پر کردن ترانشه های باستانی مشاهده می گردد.

19 بهمن 1399

توسعه صادرات استان زنجان با شناسایی ظرفیت های خالی تولید

شصتمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد. علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان در این جلسه گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان نهایت تلاش خود را برای شناسایی ظرفیت های خالی تولید و توسعه صادرات استان...

17 بهمن 1399

طرح تفحص از خودروسازان چه شد؟

به گزارش خبرنگاران، صورت های اقتصادی شش ماه نخست سال جاری خودروسازان نشان می دهد که ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو فقط در شش ماهه نخست سال جاری در مجموع 12 هزار و 600 میلیارد تومان زیان انباشته دارند. اما مجموع زیان این سه خودروساز عظیم کشور 40 هزار میلیارد...

9 بهمن 1399

شروع ثبت نام رشته های بدون کنکور ارشد از سه شنبه

تهران (پانا) - مهلت ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد سال 99 از 25 آذر ماه امسال شروع می گردد.

7 بهمن 1399
تعداد: (100)